فارسی / English
آشنایی با انجمن علمی روانپزشکان ایران

  انجمن علمی روانپزشکان ایران در سال ۱۳۴۵ با تلاش تنی چند از روانپزشکان و پیشکسوتان روانپزشکی ایران باهدف ارائه فعالیتهای علمی ، تحقیقاتی وتخصصی روانپزشکی وبعنوان یک انجمن غیردولتی وغیر انتفاعی تشکیل گردید وبر طبق مستندات موجود تا سال ۱۳۶۵ در بین انجمنهای علمی و تخصصی ، از جمله فعالترین ها بود و روانپزشکی امروز ایران ، مدیون پایه گذاران و گردانندگان آن می باشد.
  در سال ۱۳۷۵ با پیگیری تعدادی از همکاران و پس از یک وقفه نسبتا طولانی که ناشی از شرایط سیاسی و اجتماعی کشور بود، مجددا انجمن احیاء و شروع به فعالیت نمود و با توجه به افزایش تعداد روانپزشکان در سراسر کشور، اقدام به عضوگیری و تشکیل شعبه در استانهای مختلف نمود و در حال حاضر در بیش از ۱۴ استان شعب فعال و مرتبط با انجمن مرکزی فعالیت دارند.

  با توجه به نیاز به ارتقاء سطح علمی و آموزشی اعضاء، انجمن علاوه بر برگزاری همایش سالیانه مستمر در اوایل آذر ماه هر سال ، همه ماهه جلسات سخنرانی و هم چنین حدود ۱۵-۱۰ برنامه بازآموزی در سال جهت افزایش آگاهی و معلومات روانپزشکان، پزشکان عمومی ، داروسازان و سایر رشته های پزشکی در برنامه کاری خود دارد ودر بعضی استانها نیز با هماهنگی انجمن مرکزی، سمینارها و سخنرانیهایی مطابق با نیاز اعضاء برگزار می شود.
  انجمن علمی روانپزشکان ایران ضمن برقراری ارتباط فعال و موثر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران بعنوان ۲ نهاد فعال در امور صنفی و تخصصی پزشکی ، با سایر انجمن های پزشکی و هم چنین سازمانها و نهادهای ذیربط نیز همکاری دارد و بعنوان صاحب نظر و مشاور، نظر مشورتی خود را در زمینه های آموزشی، پژوهشی، درمانی ، صنفی و داروهای جدید روانپزشکی ، اعلام می دارد.

  انجمن علمی روانپزشکان ایران توسط یک هیات مدیره ۷ نفره اداره می شود که در مجمع عمومی سالیانه توسط اعضاء که در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر می باشند، بمدت سه سال انتخاب می شوند و در سایر شهرها و استانهایی که بیش از ۱۰ روانپزشک داشته باشند نیز ، با حضور نماینده‏ای از هیات مدیره ، به همین نحو اعضای هیات مدیره ۳ الی ۵ نفره انتخاب و امور مربوط به انجمن را در آن استان یا شهر عهده دار می شوند.

  انجمن علمی روانپزشکان ایران، عضو انجمن جهانی روانپزشکان نیز هست و در تمامی کنگره های بین المللی خارج از کشور، روانپزشکان ایرانی بطور فعال شرکت و به ایراد سخنرانی و بیان نقطه نظرات خود می پردازند. هر سال با ابتکار سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، پزشکان نمونه در تمامی رشته ها انتخاب و معرفی می شوند و انجمن علمی روانپزشکان ایران نیز با توجه به سوابق درخشان و خدمات ارائه شده، در چند سال اخیر، روانپزشکان نمونه را معرفی نموده که مورد تقدیر قرار گرفته اند.

  انجمن دارای یک فصل نامه می باشد که آخرین اخبار و اطلاعات همراه با مطالب و مقالات جدید در حیطه روانپزشکی در آن درج شده و به رایگان در اختیار همکاران قرار می گیرد و از اواسط سال ۱۳۸۵ وب سایت انجمن نیز به آدرس WWW.Psychiatrist.ir تشکیل شده و در دسترس عموم می باشد.
  با تصویب هیات مدیره ، انجمن علمی روانپزشکان ایران دارای ۲۱ کمیته و زیرگروه تخصصی می باشد و اعضاء با توجه به علاقه و حیطه فعالیتشان می توانند در آنها فعالیت نمایند. از سال ۱۳۸۵ با تصویب هیات مدیره کارت های عضویت مطابق با استانداردهای جدید تهیه و در اختیار اعضاء قرار گرفته است.  

اعضاء محترم هیئت مدیره
رئیس
دکتر احمد جلیلی
نائب رئیس
دکتر مجید صادقی
دبیر
دکتر سامان توکلی
خزانه دار
دکتر سعید صدر
بازرس
دکتر سید مهدی صمیمی
دیگر اعضاء
دکتر غلامرضا میرسپاسی
دکتر محمدرضا کاظمی
دکتر فربد فدایی
کليه حقوق سايت طبق قوانين نرم افزاري متعلق به انجمن روانپزشکان ايران است.
نرم افزار آرشیو عکس و فیلم